Czym jest RECOVER?

Inicjatywa RECOVER (Reassessment Campaign on Veterinary Resuscitation) została założona w 2010 przez zespół specjalistów ratownictwa weterynaryjnego i intensywnej opieki. Celem było opracowanie i rozpowszechnianie wytycznych weterynaryjnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO). Obecnie RECOVER działa na trzy sposoby:

  1. Wytyczne – opracowane i aktualizowane zgodnie z najnowszą wiedzą naukową, zgodnie z regułami medycyny opartej na faktach.
  2. Edukacja – RECOVER jest jedyną instytucją oferującą standaryzowane szkolenia RKO zarówno dla profesjonalistów, jak i dla opiekunów zwierząt z certyfikatem nadawanym przez American College of Veterinary Emergency and Critical Care (ACVECC) i rekomendowane przez Veterinary Emergency and Critical Care Society (VECCS).
  3. Badania naukowe – wspieranie i przegląd badań dotyczących RKO u zwierząt.

Założycielka AW Szkolenia, lek. wet. Adriana Wawrzyniak jako pierwsza w Polsce zdobyła uprawnienia instruktora RECOVER, które nie tylko potwierdzają umiejętności RKO, ale dają prawo przeprowadzania szkoleń i egzaminów uznawanych na całym świecie.